Studio Besednice

Studio se nachází v malebném prostředí přírodního parku Soběnovská vrchovina. Poloha je pro návštěvníky ideálním místem pro cyklistiku nebo pěší výlety. Vyhledávaným cílem v okolí je koupaliště nebo turistická rozhledna.

Profesionální výtvarné Studio Besednice je situováno v areálu jihočeského statku, který je vzdálený necelý kilometr od obecní zástavby. Studio je vybavené výtvarnými dílnami, technologickým zázemím, sociálním zázemím a ubytovací kapacitou.

Návštěvníci kurzů mohou využívat ateliér pro modelování, ateliér pro výtvarné technologie, točířský ateliér, přípravnu a sklad materiálů, společenskou místnost a posluchárnu, jídelnu, kuchyňku, sociální zázemí.

Ubytování je zajištěno ve čtyřech pokojích s celkovou ubytovací kapacitou 14 osob. Studio disponuje rozsáhlým venkovním prostorem, který poskytuje komfortní zázemí pro venkovní aktivity.

Technologické vybavení zahrnuje modelovací stojany a stoly, hrnčířské kruhy, zatáčecí a sádrařský kruh, stroje a zařízení pro úpravu surovin a glazur, tiskařské a knihařské lisy, keramické pece plynové a pece vytápěné dřevem, modelovací, kreslící podložky a další výtvarné pomůcky.